মোৰ জীৱনৰ লক্ষ্য ৰচনা - আৰক্ষী বিষয়া | My Aim in Life Police Officer Essay in Assamese

মোৰ জীৱনৰ লক্ষ্য ৰচনা – আৰক্ষী বিষয়া | My Aim in Life Police Officer Essay in Assamese

মোৰ জীৱনৰ লক্ষ্য ৰচনা – আৰক্ষী বিষয়া | মোৰ জীৱনৰ লক্ষ্য ৰচনা – পুলিচ অফিচাৰ | মোৰ জীৱনৰ লক্ষ্য আৰক্ষী বিষয়া হোৱা | মোৰ জীৱনৰ লক্ষ্য – Police Offer | My Aim in Life Police Officer | মোৰ জীৱনৰ লক্ষ্য – আৰক্ষী বিষয়া | My Aim in Life Police Officer Essay in Assamese | Mor Jibonor Lokko Police Officer | Police Officer Essay in Assamese | Mor Jibonor Lokhyo Essay Police Officer | Police Officer Asomiya Rosona | Axomiya Rosana Police Officer | তোমাৰ জীৱনৰ লক্ষ্য ৰচনা – আৰক্ষী বিষয়া | তোমাৰ জীৱনৰ লক্ষ্য আৰক্ষী বিষয়া হোৱা | তোমাৰ জীৱনৰ লক্ষ্য – পুলিচ অফিচাৰ হোৱা | Your Aim in Life Police Officer Essay in Assamese | আৰক্ষী বিষয়া ৰচনা | পুলিচ অফিচাৰ ৰচনা


মোৰ জীৱনৰ লক্ষ্য ৰচনা – আৰক্ষী বিষয়া

আৰম্ভণি

সৰুৰে পৰা আমাৰ সকলোৰে সপোন আৰু আকাংক্ষা থাকে যিয়ে আমাৰ জীৱন গঢ় দিয়ে। এই সপোনবোৰে আমাক উদ্দেশ্য আৰু দিশৰ জ্ঞান প্ৰদান কৰে৷ মোৰ ক্ষেত্ৰত জীৱনৰ মোৰ লক্ষ্য স্ফটিক স্বৰূপঃ মই এজন আৰক্ষী বিষয়া হোৱাৰ আকাংক্ষা। এই পছন্দ কেৱল কেৰিয়াৰৰ পথ নহয়, ই দায়িত্ববোধ, ন্যায়ৰ প্ৰতি দায়বদ্ধতা আৰু মোৰ সম্প্ৰদায়ৰ সেৱা আৰু সুৰক্ষাৰ ইচ্ছাত গভীৰভাৱে শিপাই থকা এটা আহ্বান।

আৰক্ষী বিষয়া হ’ব বিচৰাৰ কাৰণ

মই এজন আৰক্ষী বিষয়া হ’ব বিচৰাৰ এটা প্ৰধান কাৰণ হ’ল আইন-শৃংখলা বজাই ৰখাৰ গুৰুত্বৰ ওপৰত মোৰ অটল বিশ্বাস। যিকোনো সভ্য সমাজৰ ভেটি আইন ব্যৱস্থাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল, আৰু এই আইনসমূহ যাতে ৰক্ষা আৰু বলবৎ‍ কৰা হয় সেয়া নিশ্চিত কৰাটো আৰক্ষী বিষয়াৰ কৰ্তব্য। এই বৃত্তিটোৰ প্ৰতি মই আকৰ্ষিত হৈছো কাৰণ মই এনে এক  নিৰাপদ আৰু সুৰক্ষিত পৰিৱেশ গঢ়ি তোলাত সক্রিয় ভূমিকা ল’ব বিচাৰো য’ত সকলো ব্যক্তিয়ে অপৰাধৰ ভয় নোহোৱাকৈয়ে লাভৱান হ’ব পাৰে।

READ MORE  পৰিবেশ প্ৰদূষণ আৰু ইয়াৰ প্ৰতিকাৰ ৰচনা | অসমীয়া ৰচনা

তদুপৰি আৰক্ষী বিষয়াৰ ভূমিকা ন্যায়ৰ ৰক্ষক হোৱাৰ সমার্থক। যিখন পৃথিৱীত ন্যায় আৰু সমতা অপৰিহাৰ্য নীতি, সেইখন পৃথিৱীত ন্যায়ৰ প্ৰাধান্য নিশ্চিত কৰাৰ ক্ষেত্ৰত আৰক্ষীয়ে সন্মুখৰ লাইনত আছে। অপৰাধৰ তদন্ত, প্ৰতিজন নাগৰিকৰ অধিকাৰ আৰু স্বাধীনতা ৰক্ষাৰ ধাৰণাটোৱে মোক অনুপ্ৰাণিত কৰিছে। ন্যায়ৰ সন্ধান আমাৰ সমাজৰ এক মৌলিক স্তম্ভ, আৰু মই সেই সাধনাৰ অংশ হ’ব বিচাৰো।

ইয়াৰ উপৰিও সমাজৰ সৈতে ঘনিষ্ঠভাৱে কাম কৰাৰ সম্ভাৱনা মোৰ বাবে এক উল্লেখযোগ্য প্ৰেৰণাদায়ক। পুলিচিং কেৱল নিয়ম বলবৎ কৰা নহয়, ই বিশ্বাস গঢ়ি তোলা, শক্তিশালী সংযোগ গঢ়ি তোলা, আৰু আমি সেৱা আগবঢ়োৱা লোকসকলৰ উদ্বেগক সম্বোধন কৰা। মই বিশ্বাস কৰোঁ যে কমিউনিটি পুলিচিঙে আইন প্রয়োগকাৰী আৰু নাগৰিকৰ মাজৰ ব্যৱধান দূৰ কৰাত সহায় কৰিব পাৰে, সহযোগিতাক লাভান্বিত কৰিব পাৰে, আৰু শেষত অপৰাধ হ্ৰাস কৰিব পাৰে। মই এজন কাষ চাপিব পৰা আৰু সহানুভূতিশীল আৰক্ষী বিষয়া হ’ব বিচাৰো যিয়ে সমাজৰ প্ৰয়োজনীয়তা শুনি ইতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাবলৈ চেষ্টা কৰে।

তদুপৰি আৰক্ষী বিষয়াৰ পেছাটোৱে ব্যক্তিগত বৃদ্ধি আৰু বিকাশৰ নিৰন্তৰ সুযোগ প্ৰদান কৰে। ইয়াৰ বাবে শাৰীৰিক ফিটনেছ, মানসিক তীক্ষ্নতা, আৰু সদায় বিকশিত হৈ অহা প্ৰত্যাহ্বানৰ সৈতে খাপ খুৱাব পৰা ক্ষমতাৰ প্ৰয়োজন। উন্নতি আৰু শিক্ষণৰ এই অহৰহ প্ৰয়োজনীয়তাই মোক উত্তেজিত কৰে কাৰণ ইয়াৰ অৰ্থ হ’ল মই মোৰ সমাজৰ সেৱা কৰাৰ সময়ত ব্যক্তি হিচাপে বৃদ্ধি হোৱাটো কেতিয়াও বন্ধ নকৰো।

সামৰণি

মোৰ জীৱনৰ লক্ষ্য হৈছে এজন আৰক্ষী বিষয়া হোৱা কাৰণ ই মোৰ কৰ্তব্য, ন্যায় আৰু সমাজ সেৱাৰ মূল্যবোধৰ সৈতে নিখুঁতভাৱে মিলি যায়। ই এনে এক আহ্বান যিয়ে মোক আইন ৰক্ষা কৰি, ন্যায়ৰ পিছত লগা, আৰু সমাজৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰি সমাজত এক স্পষ্ট আৰু ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন আনিবলৈ অনুমতি দিয়ে। মই এজন আৰক্ষী বিষয়া হোৱাৰ পথত সম্পূৰ্ণ হৃদয়েৰে দায়বদ্ধ, আৰু এই সন্মানীয় বৃত্তিটোৰ বাবে মোৰ জীৱন উৎসৰ্গা কৰিবলৈ আগ্রহী। এনে কৰি মই আশা কৰিছো যে সকলোৰে বাবে এখন নিৰাপদ, ন্যায়পৰায়ণ আৰু অধিক সুসম পৃথিৱীত অৰিহণা যোগাম। 

READ MORE  নাৰী শিক্ষা আৰু ইয়াৰ প্ৰয়োজনীয়তা ৰচনা | Women's Education and Its Needs Essay in Assamese

Leave a Comment

error: Content is protected !!
Scroll to Top